- Reewal
Aan de voorgenomen reconstructie van de Reewal zitten nogal wat haken en ogen.
De eerste zorg betref het ontwerp. De verkeersveiligheid neemt niet toe met de voorgestelde inrichting. Daarnaast zijn er zorgen over de voorgestelde omleidingsroutes. De route via Kaagjesland lijkt de meest waarschijnlijke optie en dat kan veel impact hebben op niet onderheide woningen op Kaagjesland. Kaagjeslandbewoners gaan zich nu ook aansluiten bij het overleg met de gemeente. Daarnaast zijn er zorgen over het effect van de bouwactiviteiten op de diverse locaties in Reeuwijk-Dorp tijdens de reconstructie. Een werkgroep van het Dorpsteam heeft samen met omwonenden en aanliggende bedrijven een alternatief plan ingediend. Dit plan komt de veiligheid van fietsers en voetgangers ten goede en is meer toekomstbestendig. De gemeente heeft aangegeven dat ze dit plan misschien in de toekomst, maar nu niet wil realiseren. Ze wil het huidige plan gaan uitvoeren. We blijven hierover in overleg met de gemeente.
- Noodsteunpunt
De gemeente wil noodsteunpunten inrichten waar bij calamiteiten gebruik van kan worden gemaakt. Dinsdag 23 juni heeft het dorpsteam samen met enkele vrijwilligers die zich hiervoor hadden aangemeld overleg gehad met adviseurs crisisbeheersing van de gemeente, over het inrichten van zo’n noodsteunpunt. Dorpsteam Reeuwijk-Brug was ook aanwezig bij dit overleg. Het doel van de bijeenkomst was om inwoners mee te laten denken over de inrichting van noodsteunpunten binnen de gemeente. De input zal worden gebruikt voor de verdere uitwerking voor de pilot en de organisatie van noodsteunpunten. Er werd onder andere gesproken over: wat inwoners verwachten van een noodsteunpunt, vanaf wanneer een noodsteunpunt beschikbaar zou moeten zijn, welke locaties volgens inwoners geschikt zijn als noodsteunpunt, hoe de bezetting georganiseerd zou kunnen worden en hoe inwoners geïnformeerd zouden kunnen worden als een noodsteunpunt geopend wordt. De gemeente wil op 12 september een oefening houden.
- Wijksamenwerkingsverband Reeuwijk (dorpskernen Brug en Dorp)
Er is een landelijke project (Integraal Zorgakkoord (IZA)) vanuit het ministerie van VWS dat oplossingen zoekt en gaat realiseren voor een situatie in de toekomst waar, in verband met personeelstekorten, zorg niet meer geleverd kan worden op het niveau zoals we nu kennen. Reeuwijk-Dorp en Reeuwijk Brug zijn samen de pilot voor de eerste uitwerking. Het sociale team van de dorpswinkel en het dorpsteam hebben voor Reeuwijk-Dorp e.o. een voorstel geschreven. Helaas is de wijkcoördinator die hiervoor verantwoordelijk was, vertrokken. Er is (nog) geen vervanger, dus is er momenteel geen voortgang.

